Pitoni trpe tijesan poraz na otvaranju sezone

Pythons Sveučilišta Cambridge započeli su svoju sezonu u redizajniranom Cambridge Blue dresu u velikom porazu od OBU Panthersa.

Ovo je bila prva utakmica Pythonsa u sezoni, a za mnoge njihove igrače i prva utakmica. Panteri su već odigrali utakmicu, težak poraz od Kenta u produžetku.

Obje obrane su dobro počele, s Panthersima koji su presretnuti u prvoj vožnji Pythonsa nakon nekih dugih dobitaka nakon dodavanja Joea Yarwooda na Joea Moorea, a zatim Rob Brewstera koji je odabrao OBU quarterbacka dok su Panthersi bili unutar deset jardi od krajnje zone Cambridgea .

Prekršaj Pythonsa nastavio je mucati, a kazne i vreće su skupo koštale Cambridge.

kako olakšati duboko grlo
CMNikBlock

Nećeš proći! Fotografija Chrisa Moorea.

U drugoj četvrtini napad OBU-a se sve više približavao, ali nije uspio zabiti loptu u završnu zonu zahvaljujući udarcu Harryja Richera i Darrena Harveyja, a pokušaj iz igre bio je kratak.

Cambridgeov napad nije mogao pokrenuti pogon, ali OBU nije mogao najbolje iskoristiti dobru poziciju na terenu. Pitoni su zatim ponovno preokrenuli loptu, petljajući na vanjskoj trci tek u drugoj igri nastavka vožnje, dajući loptu ravno natrag.

Međutim, niz jedanaesteraca spriječio je Panthere da postignu pogodak. U posljednjoj vožnji poluvremena, Cambridge je konačno počeo pomicati lance, ali ne dovoljno brzo.

Posljednja igra, Yarwood je visio na lopti malo predugo čekajući veliku igru, ali je dobio otkaz i petljao prije nego što ju je uspio izvući.

CMGroupTackle

Stiskanje prostora… Fotografija Chrisa Moorea

Treća četvrtina započela je s dva kratka hvatanja u Cambridgeu i dvije serije s OBU-om koji je bio poduprt protiv vlastite krajnje zone zbog udarca Jacka Tavenera u kut u lijes. Oba OBU pogona su bila tri neučinkovita rada, zatim su se postavili u red za punt, ali na drugom od ovih pogona, bio je lažan.

Lažna trčanja donijela im je 30 jardi i podigla raspoloženje OBU-a. Nakon niza dodavanja, OBU je postigao prve poene u igri touchdownom na kratko dodavanje. Pretvorili su PAT, dajući prednost Pantherima od 7-0.

U posljednjoj četvrtini, Cambridge nije mogao pomaknuti loptu u napadu, unatoč snažnoj obrambenoj poziciji unutar deset jardi, držeći Pantherse samo na golu iz igre. Utakmica je završila 10-0 za Panthere.

Sljedeća utakmica Pythonsa je u Canterburyju protiv Chargersa 23.